Rozpoczęcie roku szkolnego

Znów zadzwonił dzwonek w skórzewskiej podstawówce! Pierwszego września po dwumiesięcznej przerwie do Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Skórzewie powrócili uczniowie, aby wspólnie z dyrekcją, nauczycielami oraz pracownikami obsługi i administracji rozpocząć kolejny rok szkolny.

Pierwsi zjawili się najmłodsi, czyli uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Szczególnie podekscytowani byli pierwszoklasiści, którzy tego dnia zaczynali kolejny etap swojej naukowej przygody. Pod opieką nowopoznanych wychowawców oraz w towarzystwie nieco starszych kolegów i koleżanek z klas drugich i trzecich uczestniczyli w części oficjalnej, która miała miejsce w dużej sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu sztandaru Szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrał dyrektor Tomasz Kąkolewski. Następnie piątoklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny, który przygotowali pod okiem swoich wychowawczyń jeszcze podczas wakacji. W radosnym tonie zakończyła się część oficjalna, po której uczniowie wraz z nauczycielami udali się do klas.
   Następnie przyszła pora na starszą, już zaprawioną w szkolnych bojach młodzież z klas 4-6. Sala gimnastyczna wypełniła się okrzykami radosnych powitań i gwarem rozmów. Podobnie jak dwie godziny wcześniej młodsi wychowankowie Szkoły, uczniowie klas 4-6 wzięli udział w części oficjalnej, podczas której dodatkowo zostali przedstawieni nowi nauczyciele, podejmujący od tego roku pracę w skórzewskiej podstawówce. Piątoklasiści ponownie popisali się swoimi umiejętnościami wokalnymi oraz recytatorskimi, po czym wszyscy uczniowie w towarzystwie swoich wychowawców rozeszli się do klas, gdzie, już w bardziej kameralnym gronie, przywitali się po dwumiesięcznej rozłące.
   Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 za nami. Teraz z zapałem i uśmiechami na twarzach ruszamy zdobywać nową wiedzę oraz umiejętności!