Szkolne obchody Święta Niepodległości

Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Skórzewie

Uczniowie klas I-VI uczestniczyli 10 listopada w uroczystym apelu z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przygotowanym przez swoich rówieśników z klas Vc i VIb.

Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy patriotycznych. Szkolny chór zaśpiewał takie utwory jak: "Legiony", "Piechota" i "Raduje się serce". Uczniowie postanowili również krótko przypomnieć o okolicznościach utraty niepodległości, wyadrzenia z okresu zaborów, a następnie sposobie w jaki Polska odzyskała niepodległość 11 listopada 1918 roku. Barwy narodowe, godło oraz hymn podkreśliły patriotyczny charakter apelu.

Jednak na tym nie koniec. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Skórzewie już teraz przygotowują się do udziału w uroczystościach artystycznych związanych z rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego, które będą też powiązane z Świętem Niepodległości. Przedstawienie odbędzie się w szkole 1 grudnia.

DSC00007 2