Warsztaty przyrodnicze dla klas trzecich

Warsztaty przyrodnicze uczniów klas trzecich

17 listopada gościliśmy w naszej szkole pracowników Instytu Melioracji, Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Naukowcy spotkali się z uczniami klas trzecich na warsztatch pt. "Woda - substancja magiczna".

Celem zajęć było zapoznanie dzieci z podstawowymi właściwościami wody, wskazanie na jej istotną rolę w przyrodzie, znaczenie dla życia oraz zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony jej zasobów. Dzieci wysłuchały pogadanki i obejrzały prezentację multimedialną. Radość uczniom sprawiły samodzielnie przeprowadzone eksperymenty dotyczące napięcia powierzchniowego i gęstośi wody. Największe zaciekawienie wywołał pokaz wytworzenia chmury w butli. Nauka przez wykonywanie doświadczeń była dla uczniów najlepszym sposobem na poznanie zagadnień przyrody.

Dzieci w podziękowaniu wręczyły prace plastyczne na temat wody. Na koniec pracownicy Instytu zaprosili trzecioklasistów na Noc Naukowców, która co roku we wrześniu organizowana jest przez uczelnię.

warsztaty2

warsztaty3