"Owoce i warzywa w szkole"

„Owoce i warzywa w szkole” jest to program wspólnej polityki rolnej Unii Europejskiej, realizowany przez Agencję Rynku Rolnego. Jest inicjatywą dzięki, której szkoły mogą propagować wśród dzieci zdrowy styl życia, w tym prawidłowe odżywianie.

18 listopada gościła w naszej szkole Pani Ewa Rosik i przeprowadziła dla klas pierwszych warsztaty, na których dzieci mogły poznać zasady zdrowego żywienia. W ramach zajęć praktycznych uczniowie przygotowali kolorowe  warzywno-owocowe  szaszłyki . Dzieciom zajęcia bardzo się podobały, na koniec z apetytem skonsumowały swoje dzieła. Każda z grup otrzymała pakiet upominków, które mają przypominać wszystkim o zdrowym odżywianiu.  Dziękujemy i mamy nadzieję na kolejne zdrowe i smaczne spotkania.