Podsumowanie projektu EDUEKO

Projekt edukacyjny „EDUEKO” to propozycja lekcji o tematyce ekologicznej zaproponowana przez „Centrum Zagospodarowania Odpadów - SELEKT” z siedzibą w Czempiniu.

Z propozycji tej skorzystała klasa II C. W ramach tego projektu nasi uczniowie
w październiku i listopadzie mieli możliwość zapoznać się z zagadnieniami ekologicznymi związanymi z rodzajami odpadów i sposobami ich segregowania oraz ponownego przetwarzania. Konkursowym zadaniem było wykonanie kosza na odpady niebezpieczne
np. na zużyte baterie oraz napisanie historyjki ekologicznej nawiązującej tematycznie do wykonanego kosza. Uczniowie klasy II C przygotowali kosz w formie sowy, której po wrzuceniu zużytych baterii, świeciły się oczy. Uczniowie wymyślili fabułę ekologicznej historyjki, a wychowawczyni ją dokładnie zapisała. Okazało się, że prace naszych uczniów zdobyły II miejsce.
21 listopada 2016 roku w naszej szkole gościliśmy Przewodniczącą Związku CZO – SELEKT, Dorotę Lew Pilarską oraz Zastępcę Wójta Gminy Dopiewo, Pawła Przepiórę, którzy wręczyli zwycięskiej klasie dyplom, puchar i liczne nagrody. Uroczystość uświetnił występ teatru ekologicznego, podczas którego jeszcze raz uczniowie mogli przypomnieć sobie zasady prawidłowej segregacji śmieci.

DSC00033 0