Przedstawienie z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

„Nasza wędrówka do niepodległości” – właśnie tak brzmiał temat przedstawienia, które odbyło się 1 grudnia w Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Skórzewie.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie szkoły już po raz kolejny pokazali, że pamiętają o ważnych wydarzeniach historycznych. Ich przedstawienie dotyczyło obchodów listopadowego Święta Niepodległości i grudniowej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Widzowie mogli zobaczyć słowno-taneczno-muzyczną inscenizację, która ukazywała niezwykłe losy Polski.

Śpiew patriotycznych utworów, piękne recytacje, tańce oraz muzyczne występy najmłodszych uczniów szkoły sprawiły, że wszyscy mogli poczuć podniosłą i uroczystą atmosferę. Widzowie mieli okazję brać udział w żywej lekcji historii, która zmusiła ich do chwili refleksji. Był to doskonały moment, aby zastanowić się nad tym, jak wiele musieli przejść nasi przodkowie, aby nam żyło się dobrze w wolnej ojczyźnie.

Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się także eksponaty, które wypożyczył szkole pan Andrzej Sławiński. Tuż obok występujących uczniów stały motocykle – niemiecki oraz radziecki, a także mundury – polskiego i niemieckiego żołnierza. Dzieci mogły zobaczyć na własne oczy to, co doskonale znają tylko z książek i historycznych filmów.

Przedstawienie obejrzeli wszyscy uczniowie szkoły, a także w popołudniowych godzinach zaproszeni goście oraz rodzice. Dodatkową atrakcją wieczornego spektaklu był wjazd zabytkowego niemieckiego motocykla na scenę. Występ uczniów zakończył się piosenką Jana Pietrzaka „Żeby Polska była Polską” mówiąca o tym, że NIEPODLEGŁOŚĆ to wielki dar.

DSC00001 16

DSC00007 3