Dzień Babci i Dziadka w naszej Szkole

Dnia 26 stycznia 2017 roku o godzinie 18.00 w Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Skórzewie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta.
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego uczniowie klas drugich chcąc podziękować im za okazywaną miłość i troskę wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich występ. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Były to wesołe wiersze, gra na flażoletach, piosenki okolicznościowe- związane ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno - muzycznego, goście obejrzeli także inscenizację ,,Rzepki” Juliana Tuwima. Mali artyści z wielkim zaangażowaniem prezentowali się Szanownym Seniorom, a goście ze wzruszeniem i nieskrywaną radością odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Na koniec słowa życzeń do zebranych gości skierowała Pani Dyrektor Elżbieta Mądra.
Po zakończeniu części artystycznej, dziadkowie wraz z wnuczętami udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Był on okazją do rozmów i dzielenia się wrażeniami.
Na koniec obchodów Dnia Babci i Dziadka dzieci wręczyły im własnoręcznie wykonane prezenty.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

Wychowawczynie klas 2