Wystawa "Światy Tolkienowskie"

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Dopiewie zaprosiły uczniów naszej szkoły w piątek 7 kwietnia na wystawę pt.: „Światy Tolkienowskie”. Klasy: 4c oraz 6e pod opieką pasjonatki twórczości J.R.R Tolkiena- pani Marii Mytko, miały okazję wysłuchać prelekcji na temat początków kariery pisarskiej autora. Opiekunowie wystawy: pan Tomasz Kruczek i pochodzący z Wielkiej Brytanii Dale Taylor opowiedzieli nam historię powstania najważniejszych książek pisarza oraz uchylili rąbka tajemnicy na temat tego, na kim wzorował się Tolkien tworząc bohaterów swoich opowieści.
Wystawę uzupełnił zbiór własnoręcznie wykonanych przez prowadzącego makiet Hobbitonu, Helmowego Jaru czy Minas Tirith oraz wybranych eksponatów związanych z Tolkienem. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z prowadzącymi i przejrzeć najważniejsze dzieła pisarza, w tym wierną kopię pierwszego wydania „Władcy Pierścieni”.
Wystawa została zorganizowana w związku z przypadającym na 25 marca Światowym Dniem Czytania Tolkiena.