Dzień Ziemi klas 1-3

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata. Aby zwrócić szczególną uwagę na to, jak ważna jest ochrona naszej planety przed zanieczyszczeniami i emisją szkodliwych substancji, uczniowie klas 1- 3 wzięli udział w szkolnych obchodach tego święta.Klasy drugie i trzecie przygotowywały się do tego wydarzenia od kilku dni. Drugoklasiści wykonali plakaty z hasłami ekologicznymi, a trzecioklasiści napisali listy na temat "Chrońmy Ziemię". Oba działania zostały podsumowane i nagrodzone 24 kwietnia, po obejrzeniu montażu słowno- muzycznego na temat ochrony środowiska przygotowanego przez klasy 2g i 3d. Pierwszaki w tym dniu obejrzały przedstawienie pt.: "Królewna Śmieszka i Ekoludki", odegrane dla nich przez uczniów klasy 3d. Spektakl został przyjęty z entuzjazmem. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali swoją wiedzę przyrodniczo- ekologiczną w trakcie rozwiązywania zagadek tematycznych. Mamy nadzieję, że poprzez obchody Dnia Ziemi, krzewimy wśród naszych uczniów postawy proekologiczne, które będą okazywać każdego dnia.
Daria Tomasik-Liberacka