Święto Patrona Szkoły

W czwartek 27.04.2017 roku nasza szkoła obchodziła Święto Patrona.
Z tej okazji przygotowaliśmy spektakl pod tytułem: „Z Fryckiem odkrywamy muzykę”. O godzinie 9:00 w uroczystym apelu brały udział klasy 1-3, natomiast o godzinie 10:50 klasy 4-6.
Jesteśmy bardzo dumni z tego, że nasz Patron – Fryderyk Chopin rozsławił Polskę na całym świecie. Aby uczcić słynnego muzyka, postanowiliśmy, jak co roku przypomnieć życie oraz twórczość wybitnego artysty. Odświętnie ubrani zebraliśmy się w sali gimnastycznej, a następnie podziwialiśmy: występy taneczne, śpiew i recytacje uczniów. Miło było przypomnieć sobie, jak wyglądają polskie tańce ludowe, które pięknie zaprezentowali nam nasi najmłodsi uczniowie. Widzowie byli także pod ogromnym wrażeniem tańca nowoczesnego zainspirowanego muzyką Chopina.
W czwartkowe popołudnie, o godzinie 18:00 pokazaliśmy przedstawienie po raz trzeci. Tym razem przybyli zaproszeni goście, rodzice i najbliżsi naszych uczniów. To spotkanie rozpoczął mini koncertem nasz gminny chór Bel Canto, który swoimi pieśniami patriotyczno-ludowymi wprowadził nas w nastrój opowieści o tym, jak mały Frycek został jako dorosły ulubieńcem publiczności. Wszystkim licznie zgromadzonym w sali podobały się popisy małych aktorów, śpiewaków i tancerzy.