PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

W dniach 25 – 26 kwietnia br. w naszej szkole zostało przeprowadzone szkolenie: „Pierwsza Pomoc Przedmedyczna” . Prowadził je pan Witold Kwietniak - student ratownictwa medycznego oraz wolontariusz w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.
W zajęciach wzięły udział wszystkie klasy piąte i szóste. Celem szkolenia było przyswojenie, a także usystematyzowanie wiedzy uczniów na temat pierwszej pomocy poszkodowanym w różnych sytuacjach zagrożenia utraty zdrowia lub życia oraz nauka podstawowych zabiegów resuscytacyjnych. Do ćwiczeń używaliśmy fantomów osoby dorosłej, małego dziecka i niemowlaka, na których to ćwiczył każdy z uczniów. Młodzi ratownicy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w ćwiczeniach, zadawali pytania oraz przyswajali nową wiedzę. Ważne dla dzieci było to, że mogły porozmawiać ze specjalistą i człowiekiem doświadczonym w ratowaniu ludzkiego życia. Warsztaty uważam za bardzo udane i potrzebne.

Anna Skibicka