Festyn rodzinny

To już chyba tradycja, bo nasz festyn rodzinny rozpoczął się po raz kolejny w samo południe. Organizatorzy powitali na terenie orlika w Skórzewie wszystkich przybyłych gości. Frekwencja nas ucieszyła. Miło było patrzeć na licznie przybywające rodziny, które zechciały z nami spędzić to sobotnie popołudnie. Piękna pogoda dopisywała, a przygotowanych atrakcji było sporo.
        Dzieci umilały nam czas swoimi występami. Uczniowie śpiewali, tańczyli i grali na instrumentach. Było na co popatrzeć: tańce ludowe w wykonaniu najmłodszych, występ Szkolnego Koła Bębniarskiego, zespołu tanecznego „Tempo”, tańce „Hajdasza”, „Modern Jazz”. Krótkie inscenizacje oraz występy indywidualne uczniów sprawiały, że publiczność była zachwycona. Nuda nikomu nie groziła, a humory dopisywały wszystkim.
       Po tylu wrażeniach trzeba się było posilić... Grill z pieczonymi kiełbaskami cieszył się dużym powodzeniem, ale i amatorzy słodkości mieli wiele do wyboru. Rodzice zadbali o szeroki wachlarz wypieków domowych. A roześmiane dziecięce buzie próbowały waty cukrowej i lodów.
       Dla tych odważniejszych, którzy postanowili spalić nieco kalorii - przygotowano coś specjalnego. Czekały na nich między innymi: trampoliny, „górska” wspinaczka i dmuchane piłki na wodzie.
       W międzyczasie pozostali fani aktywności fizycznej oglądali z zainteresowaniem pokazy zumby i karate.
Na straganach można było własnoręcznie wykonać biżuterię oraz zakupić zabawki. Długie kolejki ustawiały się także przy stoisku z losami do loterii fantowej. Nie ma się czemu dziwić, bo główne nagrody były bardzo atrakcyjne. Szczęśliwcy mogli wygrać m. in.: rower, frytkownicę, ekspres do kawy, hulajnogi, ekskluzywne mycie samochodu. Wielokrotnie powtarzano, iż cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakupienie pomocy naukowych naszym uczniom.
       Szkolni wolontariusze nie mogli stać na festynie bezczynnie. Tym razem zaangażowali się w pomoc 8-letniej Mariannie i zbierali nakrętki, dzięki którym będzie można zorganizować pieniądze na rehabilitację dziewczynki.
       Całemu sobotniemu wydarzeniu towarzyszył wspaniały nastrój, dopisywały humory i pogoda. Mimo ogromnych kolejek, każdy mógł skorzystać z darmowych atrakcji.
       Po godzinie 18tej impreza przeniosła się do parku w Skórzewie, gdzie goście bawili się przy muzyce biesiadnej zespołu Fenix Łakomy Band.
       Festyn naprawdę się udał, a to przede wszystkim dzięki zaangażowaniu sponsorów, Rady Rodziców, Rady Sołeckiej i pracowników Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Skórzewie, którym serdecznie dziękujemy.
Marta Majewska