Goście ze Skorzewa

W dniach 12-14.06.2017r. w naszej szkole gościli uczniowie Zespołu Szkół w Skorzewie w ramach współpracy, jaką nawiązaliśmy w tym roku szkolnym. Przyjechało do nas 22 uczniów ze Skorzewa – wsi kaszubskiej, która jest położona w województwie pomorskim. Dzieciom towarzyszyły: dyrektor szkoły – pani Maria Czekaj oraz nauczycielka języka kaszubskiego – pani Iwona Makurat.
Nasi uczniowie bardzo zaangażowali się w to, aby jak najlepiej przywitać nowych kolegów. Szczególnie dzieci z klasy: 5a, 5b i 5c postarały się, aby ciekawie zaprezentować miejsce, w którym mieszkają i zdobywają wiedzę. Uczniowie wraz ze swoimi rodzicami zapewnili także nocleg przybyłym gościom.
Autobus ze Skorzewa dotarł do naszej szkoły 12ego czerwca około południa. Na początku serdecznie powitaliśmy gości, a później pokazaliśmy im naszą szkołę. Popołudniu uczniowie ze Skorzewa zwiedzili INEA Stadion, a wieczorem uczestniczyli w szkolnej dyskotece, którą zorganizowaliśmy specjalnie dla nich. Był to czas na integrację i wspólne rozmowy.
Kolejny dzień nasi goście rozpoczęli od sportowych rozgrywek. Wzięli udział w meczu piłki nożnej i ręcznej, gdzie mogli zmierzyć się uczniami ze Skórzewa. Następnie, w szkole odbył się długo wyczekiwany konkurs: „ I my mamy talent”, w którym dzieci ze Szkoły Podstawowej w Skórzewie prezentowały swoje najróżniejsze zdolności. Skorzewscy uczniowie byli częścią publiczności i bacznie obserwowali wszystkie występy. Już w południe czekały na naszych gości kolejne atrakcje – zwiedzanie Rogalowego Muzeum Poznania oraz Starego Miasta.
Ostatni dzień pobytu w Skórzewie rozpoczął się dla dzieci wyjazdem do Rogalina oraz wizytą w tamtejszym muzeum. Po powrocie nadeszła pora na pożegnanie. Zarówno my, jak i nasi goście byliśmy bardzo zadowoleni z nowo nawiązanej znajomości oraz czasu, który wspólnie spędziliśmy. Cieszymy się, że udało nam się wymienić szkolnymi doświadczeniami. Jednak na tym nie koniec, bo nasi przyjaciele już teraz zaprosili nas do Skorzewa we wrześniu.