Zakończenie roku szkolnego

Po trudach 10-miesięcznej pracy zabrzmiał ostatni dzwonek. Rozpoczęły się wakacje! W środę 21-ego czerwca pożegnaliśmy naszych szóstoklasistów, którzy naukę w siódmej klasie będą kontynuowali w Szkole Podstawowej nr 2 im. I.J. Paderewskiego w Skórzewie, natomiast w piątek 23-ego czerwca oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017.
      Pierwszą z wyżej wymienionych uroczystości zaszczycili swą obecnością goście. Pan Dyrektor dokonał podsumowania pracy w kończącym się roku szkolnym, następnie wraz z wychowawcami klas szóstych wręczył rodzicom podziękowania za współpracę i udział w życiu Szkoły oraz listy gratulacyjne za wyróżniające się wyniki w nauce uczniów. Następnie głos zabrali najstarsi podopieczni Szkoły im. F. Chopina w Skórzewie, żeby po raz ostatni zaprezentować swoje umiejętności w magicznym przedstawieniu przygotowanym pod czujnym okiem pani Magdaleny Krociak oraz pani Marii Nowickiej. W ten sposób zakończyła się oficjalna część uroczystości. Uczniowie najpierw rozeszli się do swoich sal, by w kameralnych gronach celebrować ostatnie wspólne chwile. Następnie rozpoczęła się dyskoteka dla wszystkich szóstoklasistów, którzy przy tanecznych rytmach wspólnie świetnie się bawili do późnych godzin wieczornych.
       W piątek 23-ego czerwca natomiast oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Odbyły się wówczas dwie uroczyste akademie dla uczniów klas 1-3 i klas 4-6. Pan Dyrektor podziękował rodzicom i nauczycielom za trud włożony w wychowanie i edukację młodzieży oraz uczniom za ich wytężoną pracę, której owocami są znakomite rezultaty uzyskiwane przez podopiecznych naszej Szkoły w przeróżnych dziedzinach – od rozmaitych dyscyplin sportowych po konkursy recytatorskie. Po tym, jak szóstoklasiści po raz kolejny zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, taneczne i wokalne, uczniowie rozeszli się do swoich sal lekcyjnych, aby otrzymać z rąk wychowawców świadectwa.
       Teraz zaczął się czas odpoczynku, zabawy i zbierania sił na nowe wyzwania, już czające się za rogiem. Wszystkim rodzicom, pracownikom Szkoły oraz jej podopiecznym życzymy udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia w kolejnym roku szkolnym!