Półkolonie Anno Domini 2017

Za nami już czerwcowy czas spędzony w wakacyjnym nastroju. W organizowanych przez Naszą  szkołę półkoloniach wzięło udział 180 dzieci.  W każdym dniu dla naszych uczniów była przygotowana atrakacja w postaci wyjazdu, uczestnistwa w warsztatach, czy zawodach sportowych.

Byliśmy w Deli Parku, gdzie oprócz zwiedzania uczyliśmy się tego, w jaki sposób można przygotować pyszną pizzę.

Starszym grupom dopisała pogoda we wtorek 27.06.2017r. i wyjechaliśmy na ognisko do Dopiewca, gdzie oprócz pieczenia kiełbasek mogliśmy bawić się i grać na świeżym powietrzu. Młodsze grupy w zamian wyjazdu na ognisko (w piątek 30.06.17r. „lało jak z cebra”) poszły do Parku Rozrywki i Zabawy Rodzinka. W środę 28.06.17r. wszyscy uczestnicy półkolonii mogli wzruszyć się oglądając w Cinema City film pt. „Był sobie pies”. Natomiast w czwartek uczestniczyliśmy w warsztatach pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy mógł osobiście „ratować” poszkodowanego fantoma i przećwiczyć ucisk klatki piersiowej. Potem pojechaliśmy do Skody Auto Lab w Komornikach aby zgłębiać tajniki bezpiecznego poruszania się na drogach nie tylko jako pasażerowie w autach ale jako rowerzyści i piesi. Dla wielu dużą frajdą był pobyt na Jump Arenie. Tu -po rozgrzewce prowadzonej przez wykwalifikowaną trenerkę- skokom, harcom nie było końca.

Tak upłynął nam pólkolonijny czas atrakcyjnie, bezpiecznie i wesoło, a przecież to tylko preudium do wakacyjnej laby.