Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piatek, 29 września na naszym szkolnym boisku odbyła się po raz pierwszy akcja: "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia". Dzieci stały się egzaminatorami i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia starszych oraz młodszych kolegów, a także nauczycieli.

Zaangażowanych w akcję było 39 uczniów z klas piątych i szóstych. Opiekę nad nimi sprawowały: p. Izabela Zboralska i p. Ewa Superczyńska.

Chętne osoby - a było ich ponad 300, sprawdzały swoją wiedzę poprzez losy. Można było wybrać formę pisemną lub ustną. Los zawierał 5 działań.

Każdy zawodnik miał określony czas, czyli 3 minuty na wykonanie obliczeń.

Jeżeli ochotnik rozwiązał wszystkie działania prawidłowo i zmieścił się w czasie - otrzymywał ODZNAKĘ EXPERTA TABLICZKI MNOŻENIA!

Uczniowie, którzy nie chcieli sprawdzić swoich sił, mogli wziąć udział w:

- grach: PIŁKARZ MATEMATYK I KRÓLOWA SKAKANKI

- zabawach: KARTY GRABOWSKIEGO - pasjans, samuraj, szeryf

- łamigłówkach.

Był to DZIEŃ ZABAWY Z TABLICZKĄ MNOŻENIA!!!

Uważam, że akcja sprawdziła się w naszej szkole. Dzieci świetnie bawiły się przy powtarzaniu działań matematycznych. W przyszłym roku na pewno powtórzymy to wydarzenie.

Więcej zdjęć ze Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia można obejrzeć w galerii  - zachęcamy.

Izabela Zboralska - koordynator akcji