Pasowanie na ucznia

13 października w naszej Szkole mieli swoje święto Pierwszoklasiści. Tego dnia, każdy z nich został pasowany na ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 im. F. Chopina w Skórzewie. Dzieci ubrane na galowo, z bijącym sercem wyrecytowały wiersz, odśpiewały poznane wcześniej piosenki i podchodząc do Pani Dyrektor Elżbiety Mądrej zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów za pomocą ogromnego ołówka. Rodzice dumni ze swoich pociech robili zdjęcia i obserwowali to ważne wydarzenie.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na zmaganie się z wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa na drodze. Dzieci bardzo aktywnie pod bacznym okiem Panów Policjantów oraz Pana Strażnika Gminnego odpowiadały na pytania, obejrzeli interaktywny film i udzielali tylko prawidłowych odpowiedzi. Potem, wraz z Sierżantem Pyrkiem oraz Panem Edwardem przeszli przez pasy zachowując wszystkie elementy bezpieczeństwa. Na koniec była chwila na zdjęcia z policyjnym gościem. Jesteśmy dumni z naszych Pierwszaków. Wykazali się znajomością zasad bezpieczeństwa i pokazali, jak godnie jest być uczniem naszej Szkoły.