Przedstawienie z okazji Święta Niepodległości

Apel z okazji Święta Niepodległości na stałe wpisał się do kalendarza imprez w Szkole Podstawowej nr 1 w Skórzewie. W tym roku przedstawienie odbyło się w naszej szkole 9 listopada, a jego tematyka była związana z symbolami narodowymi.

Uczniowie przygotowali słowno-taneczno-muzyczną inscenizację, która ukazywała losy Polski już od pradawnych czasów. Na scenie pojawiły się biało-czerwone kolory polskiej flagi oraz godło. Młodzi aktorzy w pewnej ze scen opowiedzieli również o tym, jak powstał nasz hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Widzowie mieli okazję brać udział w żywej lekcji historii, która przypominała o trudnych losach naszych przodków w walce o wolność.

Śpiew patriotycznych piosenek przez szkolny chór, piękne recytacje, tańce, muzyczne pokazy najmłodszych uczniów oraz gościnny występ harcerzy sprawiły, że wszyscy mogli poczuć podniosłą i uroczystą atmosferę.

Przedstawienie rano obejrzeli uczniowie szkoły, a w godzinach popołudniowych zaproszeni goście oraz rodzice. Spotkanie było bez wątpienia uczczeniem ważnego Święta Narodowego, ale także skłoniło do refleksji na temat naszej historii.