Program Edukacyjny "Bieg po zdrowie"

„Bieg po zdrowie” to nowy program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami.
Głowny Inspektorat Sanitarny zaprasza do realizacji II edycji Programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie” w roku szkolnym 2017/2018. Program skierowany jest do uczniów klas czwartych szkoły podstawowej.
Główne cele programu to:

- opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,
- pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,
- zwięk­szanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kon­tekście szkodliwości palenia papierosów.

Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane są za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców. Podstawą zajęć jest stymulowanie kreatywności i aktywności. Bohaterami łączącymi treści poszczególnych spotkań jest dwoje uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej, Natalia i Kuba. Wydarzenia z ich życia są tłem poruszanych tematów.

Węcej informacji o programe można otrzymać na stronie: https://gis.gov.pl/zdrowie/promocja-zdrowia/profilaktyka-palenia-tytoniu/425-program-edukacyjny-bieg-po-zdrowie