Rekolekcje Wielkopostne w naszej szkole 5 - 7. 03. 2018 r.

Czas Szkolnych Rekolekcji Wielkopostnych za nami. Tegoroczne rozważania dla uczniów naszej Szkoły prowadził ks. Tomasz Fischer, który przyjechał do nas z Lubrańca koło Włocławka.
Pierwszego dnia zastanawialiśmy się razem z nim nad tym, po co są i czemu służą rekolekcje.
Drugi natomiast dzień urozmaiciła nam klasa 5a, która odegrała dla uczniów klas I-III, a następnie IV-VI scenkę biblijną pt. „Syn marnotrawny” na podstawie przypowieści Pana Jezusa. Do występu aktorzy przygotowywali się   z ogromnym zaangażowaniem, by jak najlepiej i możliwie najwierniej oddać sens przypowieści. Po kilku próbach przeprowadzonych w szkole byli gotowi do gry. Tak zatem Grzegorz wcielił się w rolę pierwszego z synów, wiernego swemu ojcu. Z kolei drugiego, lekkomyślnego syna, który za życia ojca zażądał już połowy jego majątku, czym bardzo go zasmucił, zagrał Adam. Rolę ich ojca odegrał Michał. Przyjaciółmi syna marnotrawnego, którzy opuścili go wówczas, gdy zabrakło mu pieniędzy ojca, byli Sara, Wiktoria i Szymon. Gabriel wcielił się w postać gospodarza, który najął do pracy nieszczęsnego syna i kazał mu paść jego świnki. Role świnek odważnie przyjęły Angelika, Natalia i Zuzanna. Gospodynią w karczmie była Wiktoria. Pełniła ona również wraz z Natalią i Aleksandrem rolę narratora. Pozostali uczniowie zaangażowali się w pomoc związaną z choreografią i tańcem na zakończenie przedstawienia. Przedstawienie podobało się widowni, zgromadzonej w kościele p.w. św. Marcina   i Wincentego w Skórzewie i było doskonałą ilustracją do katechezy o przebaczeniu miłosiernego Boga, wygłoszonej przez ks. Tomasza. Po niej odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
Rekolekcje trzeciego dnia zakończyła Msza Święta z nauką na temat modlitwy i przebojem tegorocznych rekolekcji, którym okazała się piosenka „Bóg jest tu, Bóg jest tam”.
J. Adamska-Skwarek
20180306 11133120180306 111855