DZIEŃ PATRONA - „Muzyczna podróż z Fryderykiem”

Niezapomniana podróż bez biletu…..
24 kwietnia 2018 r zabraliśmy w muzyczną podróż dookoła świata w towarzystwie Naszego patrona wszystkich uczniów szkoły. W ramach obchodów Dnia Patrona, jak co roku, przygotowaliśmy projekt, którego „owocem” było przedstawienie pt. „Muzyczna podróż z Fryderykiem”.
Wspólnie z Chopinem odwiedziliśmy Paryż, gdzie mogliśmy podziwiać Kankana w wykonaniu kl.1b, który przygotowała pani Beata Rogowicz-Kubiak. Nie zabrakło rytmów angielskich, tu popis dała klasa 2c z panią IlonąEllmann –Wybieralską. Klasa 3d pod kierownictwem pani Marty Pauszek przeniosła nas do Afryki. Swój talent taneczny pokazały dziewczyny z kl.5b, prezentując składankę tańców z Dzikiego Zachodu. Nie mogło zabraknąć chopinowskich rytmów - Etiudę Rewolucyjną pokazały scenicznym ruchem kl.5c i 4b.Całość prowadzili poszczególni recytatorzy, którzy w umiejętny sposób łączyli słowa z muzyką, piosenkami szkolnego chóru. Zwieńczeniem prodróży był występ szkolnego zespołu „Tempo” prowadzonego przez panią Marię Mytko. W przedstawieniu nie zapomnięliśmy o bardzo ważnej rocznicy 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Nawiązaniem do tych wydarzeń był tekst wyrecytowany przez Natalię Kubiak z kl.4e i piosenki patriotyczne wykonane przez zuchów i harcerzy działających na terenie gminy Dopiewo.
Ta piękna i mądra podróż pozostanie na długo w naszej pamięci i sercach.
DSCF1022DSCF0959DSCF1113DSCF1161