Rodzinna zabawa czyli kilka słów o festynie

W samo południe tzn. o godz.12.00, 09 czerwca br. rozpoczął się festyn orgaznizowany przez Radę Rodziców, Radę Sołecka i całą Naszą szkolną społeczność. Pogoda w tym roku dopisywała tak jak humory licznie przybyłych na teren skórzewskiego Orlika mieszkańców wsi.
Liczne atrakcje takie jak między innymi zjeżdżalnie,kule wodne, stanowiska z jedzeniem i napojami,pamiątkami a przede wszystkim występy uczniów Naszej szkoły przyciągnęły rzesze ludzi. Przybyli mogli zwiedzić też Mobline Muzeum Powstania Wielkopolskiego, w którym zebrano przedmioty upamiętniające ważne wydarzenia z przed 100-lat. Ponadto każdy mógł kupić los, aby wsprzeć działalność Rady Rodziców w tym roku to zakup tabletów i defibrylatora), bawić się w grę pytanie czy wyzwanie przy stanowisko Gminnej Biblioteki Publicznej czy samodzielnie wykonać ozdoby przy stanowsku przygotowanym przez nauczycieli świetlicy. O godz.16.00 nastąpiło uroczyste losowanie, w którym wybrano szczęśliwców obdarowanych głównymi nagrodami ofiarowanymi na rzecz loterii przez sponsorów . Potem był dalszy ciąg zabawy w skórzewskim parku – zabawa taneczna, która trwała do północy.
      Wydarzenie to - jakże ważne w życiu Naszej szkoły- pokazało, że jest wielu ludzi dobrej woli, którzy wspomagają naszą działalność na wszelkich polach, służacą wychowaniu i rozwjowi młodych ludzi - nowych pokoleń.