Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

3 Września o godz. 8 uczniowie klas 1-3 w towarzystwie swoich rodziców zebrali się w sali gimnastycznej naszej szkoły SP 1 w Skórzewie na inauguracji nowego roku szkolnego 2018/2019.
      Pani Dyrektor Lidia Paech po przywitaniu przybyłych uczniów, ich rodziców i dziadków oraz nauczycieli w swoim przemówieniu zasygnalizowała zadania, które będą realizowane w tym roku szkolnym, zwanym Rokiem Niepodległej. Dużo uwagi poświęciła najmłodszym, życząc im sukcesów w nauce oraz bezpiecznego i radosnego pobytu w szkole w czasie najbliższych dziesięciu miesięcy. Zwracając się do nauczycieli życzyła im cierpliwości, siły i wytrwałości w pracy.
      Potem zgromadzeni obejrzeli przygotowany przez uczniów klas piątych krótki program artystyczny, nawiązujący do rocznicy II wojny światowej, wakacyjnych wspomnień i powrotu do nauki.
      O godz.10.30 swoją uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego miały klasy 4-6. Pani Dyrektor Lidia Paech, przedstawiła nowych nauczycieli i złożyła życzenia uczniom: sukcesów w nauce i miłego pobytu w szkole w gronie kolegów i koleżanek. Natomiast nauczycielom życzyła cierpliwości i wytrwałości w niełatwej pracy. W tym roku w szkole będzie się uczyć aż 18 oddziałów klas 4-6, co wymagać będzie jeszcze większej dbałości w zachowaniu bezpieczeństwa na korytarzach i boisku.
      Po części oficjalnej dzieci rozeszły się do klas, by po niedługim czasie wybiec ze szkoły w podskokach, aby jeszcze skorzystać z ostatnich chwil swobody i pobawić się na świeżym, wciąż letnim powietrzem.
rozpoczecie 2018.2019