ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

28 września odbył się po raz drugi w naszej szkole ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. Dzieci stały się egzaminatorami i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia swoich kolegów, a także nauczycieli. Zaangażowanych w akcję było 33 uczniów z klasy 6a, 6c i 5e. Chętne osoby - a było ich ponad 300 - sprawdzały wiedzę, losując zadania o różnej trudności. Można było wybrać formę pisemną lub ustną. Los zawierał 5 działań. Każdy zawodnik miał określony czas, czyli 3 minuty. Jeżeli zawodnik rozwiązał wszystkie działania prawidłowo i zmieścił się w czasie otrzymał ODZNAKĘ EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA!!!
Uczniowie sprawdzali swoje siły w:
-grach: PIŁKARZ MATEMATYK, KRÓLOWA SKAKANKI
-zabawach: KARTY GRABOWSKIEGO
- łamigłówkach.
Był to dzień zabawy z tabliczką mnożenia! Akcję kolejny raz uważam za udaną – świetna zabawa przy powtarzaniu tabliczki mnożenia!
Koordynator - Iza Zboralska