DZIEŃ SKARBÓW JESIENI

26 października uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr. 1 im. F.Chopina w Skórzewie obchodzili święto skarbów jesieni. Tego dnia szkoła przybrała barwy jesienne, królował pomarańcz w towarzystwie czerwieni, brązu i żółci. Przygotowane przez uczniów prace konkursowe na najpiękniejszą lampkę z dyni oraz „Warzywno – owocowe zoo” zachwyciły wszystkich. Uczniowie przynosili konkursowe ”Jesienne Kapelusze”, większość dzieci ubrała się w pomarańczowe stroje. Na wystawach zawisły prace tj. przepis na ciasto dyniowe w języku angielskim. W całej szkole zapachniało jesiennymi potrawami – w klasie 6a uczniowie zjedli zupę dyniową, w 5c pizzę. Natomiast w holu szkoły zaroiło się od wypieków z jesiennych warzyw – ciasta marchewkowe, dyniowe babeczki, imbirowe ciasteczka. Uczniowie mogli wziąć udział w wielu ciekawych konkursach np. na kasztanowego ludzika, rzut żołędziem do celu, zagadki tematyczne. Tego dnia każdy znalazł coś dla siebie, radość i uśmiech zagościły na wielu twarzach. Korzystając z okazji pragniemy również serdecznie podziękować uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego jesiennego dnia, mamy nadzieję, że to święto na stałe wpisze się kalendarz imprez naszej szkoły.

IMG 3317IMG 3320IMG 3370IMG 3354IMG 3368IMG 3365