Pierwsza pomoc przedmedyczna

W dniu 03.01.2019r. w naszej szkole odbyła się III edycja Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w której wzięły udział klasy czwarte oraz klasy piąte. Podczas szkolenia zostały omówione tematy: jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy, kiedy należy dzwonić pod numer alarmowy oraz jakich informacji oczekuje dyspozytor medyczny. W trakcie warsztatów dzieci brały aktywny udział w:
– prowadzeniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej na fantomach (uciskanie klatki piersiowej),
– czynnościach wykonywanych u osoby nieprzytomnej (pozycja boczna, sprawdzanie oddechu),
– poznaniu ambulansu.
Zajęcia prowadzili ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, Pan Witek i Pan Marcin. Zajęcia miały również przybliżyć dzieciom zawód ratownika medycznego, tego na czym on polega oraz pokazać jak trudna i odpowiedzialna jest to praca. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, bardzo się im podobały a szczególnie wnętrze karetki gdzie mogły poznać jej budowę i wyposażenie.