Konkurs "Kolęda dla Babci i Dziadka"

W ostatnią środę stycznia spotkaliśmy się w szkolnej świetlicy, by wysłuchać kolęd, pastorałek oraz innych utworów o tematyce bożonarodzeniowej przygotowanych przez nasze najmłodsze podopieczne. W koncercie-konkursie zatytułowanym Kolęda dla Babci i Dziadka wystąpiło 14 dziewczynek z klas I, II i III.

To prawda – większość z nas chowa już do kartonów świąteczne ozdoby, tęskniąc coraz bardziej do ciepłych promyków słońca i nasłuchując zielonych tonów budzącej się do życia przyrody. Jednak tego popołudnia widownię zebraną w świątecznie udekorowanej sali bez reszty pochłonął nastrój najpiękniejszych brzmień mijającej zimy. Nie sposób wymienić wszystkie struny, jakie dzięki dziewczynkom drgnęły w sercach najbliższych – Rodziców i Dziadków, zaciekawiły najmłodszych – Braci i Siostry, oraz urzekły jury. Było nostalgicznie i refleksyjnie, a także beztrosko i radośnie, łagodne frazy przeplatały się z rytmicznymi podskokami… dźwięki mieniły się różnymi odcieniami dziecięcej wrażliwości, a melodie migotały indywidualnym talentem każdej z uczestniczek.
     Nie pozostaje nam nic innego, jak raz jeszcze serdecznie wszystkim podziękować za obecność i zaangażowanie, a korzystając z okazji, podzielić się nadzieją, że głosy zarówno laureatek trzech głównych nagród –Poli Pajdowskiej (miejsce I), Patrycji Zalewskiej (miejsce I ex aequo), Justyny Zbierskiej (miejsce II) – jak i pozostałych muzykujących iskierek, których wspólnie wysłuchaliśmy, za chwilę będą rozbrzmiewać w duecie ze śpiewem wiosennych skowronków.

Gratulujemy i zapraszamyna kolejne rodzinne spotkania w naszej szkole!

39c461ae b1c3 4991 af27 f6a8bfa60644

531b95c5 aa94 4e56 ac41 0c86a6d0e24d