XII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski im. Emilii Waśniowskiej

Dnia 13.03.2019 r. odbył się w naszej szkole XII Międzyszkolny Konkurs im. Emilii Waśniowskiej pod patronatem Kuratorium w Poznaniu.

Wydarzenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów, bowiem do etapu szkolnego zgłosiło się aż 34 uczestników. Celem konkursu było zaprezentowanie najpiękniejszych utworów Emilii Waśniowskiej w wykonaniu szkolnych recytatorów oraz wytypowanie po trzech zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych, tj. od klasy pierwszej do trzeciej oraz od czwartej do szóstej, którzy będą reprezentować naszą szkołę w etapie międzyszkolnym w Poznaniu.

W skład komisji konkursowej weszły trzy polonistyki: przewodnicząca - Pani Wioletta Markuszewska, Pani Justyna Chodorowska oraz Pani Urszula Derenek. Oceniane kategorie to: dykcja, interpretacja utworu oraz pamięciowe opanowanie tekstu.

Poziom wystąpień naszych szkolnych recytatorów był bardzo wysoki. Wszyscy zaprezentowali ciekawe interpretacje, ujawniając w nich własne osobowości. Uczestnikom konkursu licznie towarzyszyli rodzice, dziadkowi i rodzeństwo, dodając im wsparcia i obdarzając aplauzem po występach.

Po zakończeniu prezentacji uczniowskich komisja konkursowa udała się na naradę, ustalając werdykt. Oto wyniki etapu szkolnego:

• w kategorii klas I-III
    I miejsce Patrycja Zalewska klasa 2 c
  • II miejsce Amelia Michalak klasa 2 c
  • III miejsce Mateusz Promiński klasa 2 c
  • w kategorii klas IV-VI
  • I miejsce Barbara Kosztyła klasa 5 e
  • II miejsce Marta Pawlik klasa 5 f
  • III miejsce Zuzanna Kózka klasa 5 c
  • Wyróżnienia otrzymali:
  • Szymon Mackiewicz klasa 4 c
  • Adrianna Leszczyńska klasa 6 e

Zwycięzcom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w trakcie kolejnego etapu konkursowego w Poznaniu.
Pozostałym uczniom, oprócz słów uznania, dziękujemy za dobrą zabawę. Zapraszamy już dziś na przyszłoroczną edycję - XIII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego im. Emilii Waśniowskiej.

Urszula Derenek

recytatorski 1recytatorski 2