Ogólnopolski Program Edukacyjny "Akademia Bezpiecznego Puchatka"

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych przystąpili do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem tej akcji była edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczęły naukę w szkole. Kubuś Puchatek uczył dzieci jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie ferii zimowych i wakacji.
Przypomniał o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. Poruszył także zagadnienia dotyczące rozsądnego korzystania z Internetu. Zdobyte na lekcjach wiadomości i umiejętności uczniowie wykorzystali podczas rozwiązywania Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa w Internecie. Za przystąpienie do programu  „Akademia Bezpiecznego Puchatka” i jego realizację nasza szkoła otrzymała certyfikat.

Mamy nadzieję, że uczniowie klasy pierwszej będą zawsze bezpieczni w domu, w szkole i na podwórku!

Certyfikat dla szkoły 1 1