Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21.1
21 marca w naszej Szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa.
Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada na 21. dzień 3. miesiąca w roku (21 marca), ponieważ dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze chromosomów, składających się z łańcuchów DNA, powoduje występowanie tej wady genetycznej.
Stąd też inna nazwa – trisomia 21.

21.0
Światowy Dzień Zespołu Downa został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 organizowany jest pod patronatem ONZ. Z tej okazji w wielu miastach w Polsce organizowane są różne wydarzenia mające na celu promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zwiększanie świadomości społecznej na temat trisomii 21.
W tym roku hasłem przewodnim jest: „Leave no one behind” – „Nie zostawiaj nikogo w tyle.”
Nasi uczniowie i nauczyciele solidaryzując się z osobami z zespołem Downa przyszli do szkoły w kolorowych skarpetach.
                          W szkole pojawiły się również gazetki edukacyjne oraz przeprowadzono wiele ciekawych rozmów.                                                                                          21.2