"W małym kinie..."

„W małym kinie...”

Słowa piosenki wykonywanej przed laty przez Mieczysława Fogga były motywem przewodnim projektu przygotowanego w naszej szkole z okazji Dnia Patrona.

20 marca 2019 cała społeczność szkolna, a wieczorem zaproszeni goście, rodzice i  sympatycy szkoły mogli obejrzeć historię kina opowiedzianą słowem, filmem, muzyką i tańcem. Nasz pokaz rozpoczęliśmy od filmu braci Lumier i produkcji   przedwojennej „Ada to nie wypada” z 1936 (klasa 4e). Potem wybrzmiały: „Zakazane piosenki” z 1946 (klasa 4c), piosenka z kabaretu „Starszych panów” - „Kaziu zakochaj się” w wykonaniu Natalii Kubiak z klasy 5e.
Następnie mogliśmy wysłuchać i zobaczyć klasę 2c w piosence z serialu „Czterdziestolatek”- „Motylem jestem”. Widzów zachwyciły tradycyjne tańce: walce z filmów „Trędowata” (klasy 5d) i „Noce i dni” (klasy 2b). Nasi najmłodsi uczniowie z klasy 1b wykonali poloneza z filmu pt „Pan Tadeusz”, a tango z filmu „Zazdrość i medycyna” (klasy 3c) było mistrzowskim pokazem ruchu rąk i ciał. Na zakończenie przenieśliśmy się do bajkowego świata Pana Kleksa dzięki uczniom z klas 1a i 6a, którzy zaśpiewali piosenkę ”Witajcie w naszej bajce”. Piosenki chóru przygotowywanego przez panią Joannę Wojtaszek towarzyszyły temu „seansowi”.
Nasz Frycek byłby dumny ze „swoich dzieci”, bo to co pokazali zasługuje na małego Oscara.

Dzięki muzyce, która łagodzi obyczaje, możemy stawać się coraz lepsi.

W. Markuszewska

dsc 01474296BC9C 7FCE 6174 A4E2 EFE7BF5012BC