Światowy Dzień Walki z Głodem – 16 X

glod
Światowy Dzień Walki z Głodem to akcja, której głównym celem jest uświadomienie społeczeństwu skali ubóstwa, która nie dotyczy wyłącznie krajów III świata, ale również Polski oraz skutków niedożywienia zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Według Światowej Organizacji Zdrowia głód jest jednym z największych problemów współczesnego świata.
W 1947 Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa Organizacji Narodów Zjednoczonych (FAO) ogłosiła 16 października Światowym Dniem Walki z Głodem. W Tym dniu na całym świecie zbierane są fundusze na programy dożywiania.

Chcemy przyłączyć się do akcji PCK i w dniach od 14 do 18 października będziemy zbierali żywność, którą przekażemy do PCK. Żywność można dostarczyć do gabinetu psychologa i pedagoga czyli do pokoju 103A i 104A. Od wtorku do piątku uczniowie klasy 5f przejdą też po klasach, aby zebrać przyniesioną żywność.

Prosimy, aby była to żywność z długim terminem ważności oraz taka, która się nie psuje i łatwo ją przechować, np. ryż, kasza, konserwy, płatki śniadaniowe i słodycze.
Kinga Stefaniak