Szkolna akcja - segregacja!

SZKOLNA AKCJA – SEGREGACJA!
19 października odbył się finał akcji „Szkolna akcja – segregacja”. Przez ostatnie tygodnie, na lekcjach wychowawczych uczniowie rozmawiali na temat konieczności segregacji odpadów. W tym czasie powstało mnóstwo pięknych i ciekawych plakatów, które stały się ozdobą szkolnych korytarzy. Podczas piątkowego finału uczniowie mieli okazję sprawdzić jak nabyte wcześniej umiejętności wykorzystać w praktyce. W czasie przerw między zajęciami uczniowie szukali ukrytych po całej szkole napisów i obrazków symbolizujących odpady, następnie przyczepiali je do odpowiednich pojemników – za dobrze wykonane zadanie uczniowie otrzymywali słodkie upominki. W międzyczasie chętni mogli również sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ekologii, rozwiązując tematyczne krzyżówki i zagadki.

Segregacja