Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

Uwielbiamy głośne czytanie, dlatego chętnie obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. W tym roku przenieśliśmy się do słodziakowego lasu, w którym znaleźli się wszyscy bohaterowie. Tylko, że byli oni nadzwyczajni i niezwykli! To dlatego, że stworzeni zostali z materiałów recyklingowych. Zamiast je wyrzucić, postanowiliśmy nadać im nowe przeznaczenie.
Czytając opowieści o przygodach zwierzątek, bawiliśmy się w animowanie prawdziwych maskotek. Byliśmy aktorami, ponieważ czytanie wrażeniowe wymaga skupienia, uwagi i odwagi. Wszyscy próbowaliśmy ziewać jak borsuk, latać jak mysz oraz śpiewać jak żaba. Drzewo w naszym lesie było naprawdę magiczne. Świeciło przepięknie. A może to nie drzewo, tylko… świetliki.

W związku z daną przygodą, udało nam się zdobyć wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie pt. „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.

Marta Pauszek i Uczniowie z klasy 2C

img 20191029 133411