Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkole

na podstawie informacji z MEiN
data publikacji: 30 kwietnia 2021 MEiN

Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.

Ogólne zasady:
· Od 4 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają  do nauki stacjonarnej w szkole.
Uwaga! Kształcenie uczniowie pozostałych klas do 16 maja br. pozostaje bez zmian (kształcenie na odległość - w kl. IV-VII).
· Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VII przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 % uczniów będzie miało zajęcia w budynku szkoły / 50 % uczniów będzie miało lekcje zdalne). Dokładny harmonogram zostanie opracowany i podany rodzicom i uczniom przez wychowawców klas i na stronie internetowej szkoły.
· Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkole.

Podstawa prawna
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (czeka na publikację  w Dzienniku Ustaw).

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 3 maja 2021 r.

Informacje dotyczące obiadów w szkole - w maju br. - znajdują się w zakładce STOŁÓWKA.