Spotkania ze sztuką w szkole

Powrót do szkoły i piękna pogoda przyczyniły się do zgłębienia wiedzy o naszej pięknej okolicy, a szczególnie naszego największego zabytku jakim jest Kościół pw. św. Marcina i św. Wincentego. Uczniowie podczas lekcji poznali historię budynku oraz pracując twórczo w plenerze naszkicowali kościelną wieżę. Nie dla wszystkich było to łatwe zadanie, ale wszyscy podjęli je i ukończyli z sukcesem. Poznanie technik rysunkowych, podczas zdalnego nauczania, zaowocowało wykonaniem pięknych szkiców. Uczniowie mogli w praktyce przekonać się jak ogromne możliwości drzemią w prostym narzędziu jakim jest ołówek, a także że najciekawsze tematy do pracy znajdują się w pobliżu. Kontynuacją poszerzania wiedzy o zabytkach okolicy, będzie realizacja zadania - wykonanie makiety skórzewskiego kościoła - w ramach projektu „ZNAM ZABYTKI MOJEJ GMINY!” - do którego została zgłoszona nasza szkoła.

Szkice wieży